Tajemnica chleba – Tydzień Wychowania

 

Wpis Tajemnica chleba

Tajemnicę chleba, który podczas Eucharystii staje się Ciałem Chrystusa, chciało i wciąż chce zgłębić wielu ludzi. Rozważają ją zarówno dorośli, jak i dzieci. Szczególne te, które mają po raz pierwszy przyjąć Pana Jezusa do serca. Ze znaną sobie prostotą pytają: w jaki sposób się to dzieje i jak to jest możliwe, że kawałek chleba zostaje przemieniony w Ciało samego Boga? To trudne pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi. Eucharystia jest wielką tajemnicą, a tajemnica ma to do siebie, że można ją dotknąć i poczuć jej moc, ale trudno ją dosłownie wyjaśnić. Z pomocą przychodzi nam dołączony do książki film „Marcelino chleb i wino”, który w piękny i przejmujący sposób odsłania tęsknotę Boga za człowiekiem. Ta tęsknota najpełniej wyrażona jest w Eucharystii, w czasie której Bóg daje się człowiekowi.

Podobnie jak Marcelino, główny bohater filmu, karmi Jezusa chlebem potajemnie zabieranym z zakonnego refektarza, tak Jezus karmi nas Chlebem z nieba, czyli swoim Ciałem, dzięki któremu mamy życie wieczne. Tak postępują przyjaciele. Tylko oni potrafią się dzielić wszystkim, choćby kawałkiem chleba. Mały Marcelino przypomina nam o tym, co znaczy być prawdziwym przyjacielem Boga i jak Bóg odpłaca człowiekowi za tę przyjaźń.

– s. Ines Krawczyk MChR


Wielu nauczycieli, katechetów, nie wyobraża sobie prowadzenia lekcji religii bez wątku filmowego. Czy to drogowskaz do bycia lepszym człowiekiem? Filmowa biblioteka z Kolekcji Ludzie Boga, otwiera młodego człowieka na Ludzi, którzy swoim życiem, postawą, zapisali się na kartach Kościoła Katolickiego, począwszy od Apostołów Jezusa, po świętych i błogosławionych. Wielu z młodych ludzi posiada już swojego oblubieńca, patrona. Również przed wieloma młodymi ludźmi otwiera się możliwość poznania wzoru człowieka, który stanie się drogowskazem na drodze ku byciu mądrym, wrażliwym i dobrym człowiekiem, odnajdującym w swoim codziennym życiu Boga.

Wydawca Kolekcji Ludzie Boga, po raz pierwszy przygotował pięciotomowe wydanie poświęcone pierwszym Chrześcijanom. Kierowany do dzieci i młodzieży zestaw składa się z pięciu płyt DVD z filmami animowanymi o niezwykłych i fascynujących postaciach początków Kościoła. Ponad 650 minut animowanej edukacji o największych świętych wczesnego chrześcijaństwa takich jak : Szczepan, Piotr, Paweł, Ambroży, Augustyn, Patryk, Benedykt, Grzegorz Wielki. Seria W imię Jezusa przedstawia największych świętych wczesnego chrześcijaństwa, którzy właśnie w imię Jezusa, ruszyli w świat dawać świadectwo o zmartwychwstałym Mesjaszu, żyjąc i działając w rodzącej się wspólnocie. Młody człowiek pozna jak pierwsi chrześcijanie budowali Kościół, jak udzielali sakramentów, jak czynili cuda w imię Boga, jak nawracali pogan i bronili wiary, niejednokrotnie oddając za nią swoje życie. Atutem wydań jest pełen dubbing aktorski oraz podzielenie filmów na 25 minutowe odcinki, które pozwalają na sprawne poprowadzenie lekcji wraz z komentarzem do oglądanego filmu, poświęconemu postaci, wydarzeniu. W książce również znajdują się dodatkowe pytania, które można wykorzystać przy prowadzonej lekcji, zajęciach. Wszystko w 26 odcinkach po około 25 minut. To największa jak do tej pory „Biblioteczka Katechety” zawarta w jednym wydaniu z serii Kolekcja Ludzie Boga.

» zobacz więcej na www.ludzieboga.pl «

 

Polecane

Portal społecznościowo-informacyjny DEON.pl
Fronda.pl - portal poświęcony
Konferencja Episkopatu Polski
Miłujcie się! - katolicki dwumiesięcznik ewangelizacyjny
Rada Szkół Katolickich
Wiara.pl - portal ludzi otwartych
Don BOSCO - salezjańskie pismo dla rodziców, nauczycieli i wychowawców
Katecheta - pismo wychowawców katolickich
Młodzieżowa Agencja Informacyjna Maika

Kontakt

TYDZIEŃ WYCHOWANIA
Rada Szkół Katolickich
Skwer Kard. Wyszyńskiego 6
01-015 Warszawa

e-mail: [email protected]
tel: (22) 530-49-07